Marijuana

2 years, 4 months ago

This Might not be the most appopriate of threads, but I am truley curious; to those cannibis smokers out there, how much does it cost for you in your area?

07.08.2012 at 3:22 pm

You must sign in or join to reply!

0
Profile photo of Lucas Lucas (@lucashill) 2 years, 1 month ago ago

I got an 1/8 in exchange for two hours of trimming here in nor cal.

[Hidden]
+
0
Profile photo of Bianca Bianca (@bianca4) 2 years, 1 month ago ago

$20-25 a g and $80 for an 8th in australia, melbourne..

[Hidden]
+
0
Profile photo of Redolent Redolent (@redolent) 2 years, 1 month ago ago

Marijuana is the only stable economy here. always been $20 for a gram, $50 for 3 grams, but an ounce can go from 150-350. Luckily NZ weed is aweeeesome

[Hidden]
+
0
Profile photo of L L (@unreality) 2 years, 1 month ago ago

Uk street prices £20 1.4gr, £240 per oz, mates rates £180 per oz, @hennig14 where you live? I need yo free shit!! :P

[Hidden]
+
0
Profile photo of Ohhlivs Ohhlivs (@ohhliv) 2 years, 1 month ago ago

Indiana, its typically 20$ an eighth for low grade (regs) and for the good good, usually 50$ an eighth.

[Hidden]
+
0
Profile photo of Zach Zach (@zebragum) 2 years, 1 month ago ago

$60 an 8th for the dankness in Buffalo.

[Hidden]
+
0
Profile photo of Jack Jack (@jackflash) 2 years, 1 month ago ago

@redolent,

Hahaha that video is classic! Only in New Zealand aye.

[Hidden]
+
0
Profile photo of Redolent Redolent (@redolent) 2 years, 1 month ago ago

@jackflash, still gets me everytime

[Hidden]
+
0
Profile photo of bayley bayley (@bayleyboy) 2 years, 1 month ago ago

20 a gram 60 an eighth in Northern New York.

[Hidden]
+
0
Profile photo of jgreen jgreen (@andropar) 2 years ago ago

around 35€ for 1/8

[Hidden]
+
0
Profile photo of littlemartian littlemartian (@littlemartian) 2 years ago ago

24$ here in india for 500 gm but it depends on quality :/

[Hidden]
+
0
Profile photo of Givan Givan (@liammcfeely) 1 year, 11 months ago ago

Seattle/Eugene $10 a gram. But cheaper if you buy in larger quantities

[Hidden]
+
1
Profile photo of CC CC (@easytobe) 1 year, 11 months ago ago

10 oz batch of Rice Krispie’s, hard work! i just wanted to ask fellow stoners :) why does this make my mind so clear?…I got a Pound for 100 once that was Cali-fo-sureee

[Hidden]
+
0
Profile photo of Josh Josh (@reinvented2012) 1 year, 11 months ago ago

some people are so lucky. average Maryland price is $20 g and $50-60 1/8. used to be cheaper 5-7 years ago at $10g and $200/oz, not anymore

[Hidden]
+
0
Profile photo of Kristian Jaded Kristian Jaded (@mentalkink) 1 year, 11 months ago ago

About 10 a gram, But who really buys by the gram, 200-250 for an ounce, or 90-100 for a quarter. But You just gotta make good friends, I get a lot of good for cheap, and free :) Canada, Ontario aha, most grown here, but a lot of my bud comes BC.

[Hidden]
+
Reply to this topic
0
Profile photo of KellyM

More Posts Like This

Friday 11.21.2014
6

You are worthy

Today I asked the universe, “why are you so good to me?” And...

1

Books on self teaching

hey guys, i know i could google this subject, but i was interested in...

1

what would be your ideal society?

Hi fellow peeps, what would your ideal society be? We all complain about...

1

meditating on pot

After spending various weeks detoxing my body, i recently started my...

1

Our existence in FLOW state

The meat of my discussion is based off the existence of a flow state....